Mgr. Miroslav Vetrík
Nezávislý kandidát (NEKA)

Odkaz kandidáta voličom:

Mnohí ľudia dnes vnímajú mnohé veci okolo seba ako samozrejmosť. A nie je to tak. Nevidíme, že sme boli obdarovaní. Sme slepí. Nevidíme dar a nevidíme Darcu. Chýba nám vďačnosť. Najväčším darom je život, ktorý je potrebné chrániť a rozvíjať. Dostali sme ho od najvyššieho Darcu - Boha. Najlepšia odpoveď je vďačnosť.

Vďačnosť je potrebné premietnuť aj do komunálnej politiky.

Chcem, aby Bratislavčania s trvalým pobytom už konečne začali cítiť, že ich mesto si ich váži a je im vďačné, pretože tu platia podielové dane. Bratislavčania musia mať väčšie výhody, ako tí, ktorí tu nemajú trvalý pobyt. Všade v okolitých mestách platí, že domáci sú uprednostňovaní. Cieľom týchto benefitov je uľahčiť a zjednodušiť Bratislavčanom život.

List kandidáta predsedovi vlády a ministrovi financií Slovenskej republiky:

Kandidát ešte nezverejnil list pre predsedu vlády Slovenskej republiky a ministra financií Slovenskej republiky.

Volebny program

Zastavenie hazardu a Deklarácia Zastavme hazard je to na čom sa zhodneme. Sú však aj iné dôležité veci, na ktoré nemusíme mať rovnaké názory. Názory Iniciatívy Zastavme hazard alebo Aliancie za rodinu sa nemusia zhodovať s názormi a cieľmi kandidátov vo voľbách. Je dobré o nich vedieť, aby ste mohli urobiť skutočne zodpovedné rozhodnutie pri voľbách.

Bratislavčania na prvom mieste

Vytvorím balík benefitov, ktorý bude uprednostňovať Bratislavčanov tj. občanov bývajúcich v Bratislave s trvalým pobytom - pred domácimi a zahraničnými návštevníkmi a ľuďmi, ktorí tu bývajú len prechodne. Benefity budú uľahčovať a zjednodušovať Bratislavčanom život.

  • MHD zadarmo pre všetky bratislavské deti, pre všetky mamičky s kočíkom, pre všetkých bratislavských dôchodcov. Dôchodcom stačí občiansky preukaz (OP).
  • MHD za polovicu pre všetkých dospelých Bratislavčanov. 
  • Všetky služby, ktoré poskytuje mesto (mestské kúpaliska a plavárne, klziská, ZOO, mestské múzeá, galérie...), za polovicu pre všetkých Bratislavčanov - stačí OP.
  • Rezidenčné parkovanie, ktoré bude uprednostňovať Bratislavčanov pred ostatnými.

Napríklad: Rodina s tromi školopovinnými deťmi môže ušetriť ročne na MHD 660 €. (3x ročná električenka pre dieťa 3 x 132 €, 2x 50% električenka pre rodičov 2 x 132 € = 660 €. Dnes táto služba výjde rodinný rozpočet na 924 €)

Nie je to populizmus. Mesto dotuje MHD zo 70% t.j. cca 70 mil. EUR. Výpadok na zľavách sa nahradí väčším záujmom Bratislavčanov o cestovanie v MHD, lebo bude za prijateľnejšiu cenu a väčším príjmom z podielových daní. Cena pre ostatných (domácich a zahraničných návštevníkov a ľudí bývajúcich tu s prechodným pobytom) zostane nezmenená.  

Chcem, aby sa tieto Benefity Bratislavčanov stali motiváciou pre „cezpoľných“ na prihlásenie sa na trvalý pobyt. 

Ďalšie riešenia k témam: doprava, zeleň, čistota, bezpečnosť, kultúra ... nájdete v mojom programe na http://www.vetrik.sk

Politika jasných postojov a reálne splniteľných sľubov. 

Pridaj komentár

Váš komentár nebude zverejnený na stránke, ale sa odošle ako e-mail kandidátovi.