Bc. Mária Machová
Nezávislý kandidát (NEKA)

Odkaz kandidáta voličom:

Slováci v roku 2017 prehrali 755 miliónov €, čo predstavuje viac ako 500 € na každú štvorčlennú rodinu. Trenčania tak odhadom prehrali viac ako 7,6 milióna €. Ak do herne väčšina ľudí nechodí – o to väčšie, doslova život ruinujúce, sú prehry tých, čo do herní chodia.

Hazard je ako burina – vyciciava živiny, resp. životné prostriedky z domácností nášho národa. Ožobračuje jednotlivcov, rozbíja rodiny, prináša chudobu a s ňou spojenú kriminalitu. Dokedy budeme trpieť burinu v našej záhrade, v našom meste?

Ako skupina nezávislých kandidátov na poslancov JUŽANIA (Dominik Gabriel, Svorad Harcek, Peter Hošták, Mária Machová a Lukáš Ronec) spoločne verejne sľubujeme, že ak občania mesta Trenčín zapoja do petície za obmedzenie/zrušenie hazardu, podporíme ich vôľu, keď sa o petícii bude hlasovať v mestskom zastupiteľstve.

List kandidáta predsedovi vlády a ministrovi financií Slovenskej republiky:

Kandidát ešte nezverejnil list pre predsedu vlády Slovenskej republiky a ministra financií Slovenskej republiky.

Volebny program

Zastavenie hazardu a Deklarácia Zastavme hazard je to na čom sa zhodneme. Sú však aj iné dôležité veci, na ktoré nemusíme mať rovnaké názory. Názory Iniciatívy Zastavme hazard alebo Aliancie za rodinu sa nemusia zhodovať s názormi a cieľmi kandidátov vo voľbách. Je dobré o nich vedieť, aby ste mohli urobiť skutočne zodpovedné rozhodnutie pri voľbách.

BRM PRE JUH

alebo

Bezpečnosť-Radosť-Múdrosť pre Juh

BEZPEČNOSŤ

-          Chodníky opravíme (dokázali sme zrekonštruovať hlavnú dopravnú tepnu sídliska, teraz sú na rade chodníky)

-          Parkovanie upraceme (tristo parkovacích miest už pribudlo a vieme ako zmysluplne dobudovať ďalšie kapacity - parkovaciu anarchiu nahradí poriadok a sídlisko bude bezpečnejšie pre autá aj pre chodcov)

-          Hazard odmietneme (herne na sídliská nepatria a preto verejne sľubujeme, že Južania podporia každú petíciu za obmedzenie či zákaz hazardu)

RADOSŤ

-          Detské ihriská rozšírime (podarilo sa vybudovať päť nových ihrísk, je čas renovovať a dopĺňať tie čo máme)

-          Zeleň zveľadíme (Juh si zaslúži modernú mestskú zeleň a preto zintenzívnime využívanie nástrojov ako je náhradná výsadba, rekultivácia vnútroblokov či systematický orez drevín).

MÚDROSŤ

-          Hospodáriť budeme zodpovedne (naďalej budeme iniciovať a podporovať racionalizačné opatrenia vďaka ktorým mesto dokázalo súbežne splácať dlhy aj investovať do modernej mestskej infraštruktúry)

-          Odpad zrecyklujeme (polopodzemné kontajnery sú nielen estetickejšie, ale zároveň vytvárajú lepšie podmienky pre recykláciu odpadu a preto zabezpečíme budovanie ďalších takýchto stojísk)